100 – lecie Odzyskania Niepodległości

Utworzono dnia 15.11.2018

Poczet Sztandarowy z naszej szkoły  w składzie: Klaudia Schurowska, Dominika Wrześniewska, Sebastian Noga i Marcel Mariański , wziął udział w Gminnych obchodach 100 rocznicy Odzyskania Niepodległości, które odbyły się w Straszynie.

Uroczystość rozpoczęła Msza Święta w intencji Ojczyzny, a następnie organizatorzy  zaprosili nas do wielkiego Korowodu Niepodległości, który w rytmie poloneza przeszedł do szkoły . Flagi, kotyliony i historyczne stroje ubarwiały korowód i dodawały mu ducha patriotycznego.

W szkole czekały na nas kolejne atrakcje. Pani wójt Magdalena Kołodziejczak odsłoniła instalację artystyczną pt. ,,Sto orłów dla Niepodległości” wg projektu Bogusława Izdebskiego.

W części artystycznej wystąpił Zespół Pieśni i Tańca Gminy Pruszcz Gdański – Jagódki.

Uroczystościom towarzyszyło wiele wystaw i prezentacji oraz promocja komiksu historycznego pt.: "Przystanek – Polska”. Odbywały się także projekcje filmów dotyczących historii regionu i Ojczyzny.

W uroczystości wzięły  udział władze naszej Gminy, dyrektorzy szkół, w tym pani dyrektor Danuta Kamińska , przedstawiciele Kościoła oraz wielu innych znakomitych gości.

red. Marzena Witek

Utworzono: 15.11.2018