Dzień Kultury Żeglarskiej

Utworzono dnia 06.06.2018

Tradycją naszej szkoły stał się już Dzień Kultury Żeglarskiej. W tym wyjątkowym dniu wszyscy uczniowie przychodzą ubrani jak ludzie morza – są marynarze, piraci, kapitanowie, wikingowie… Każda z klas zaprezentowała wybraną przez siebie szantę. Kółko wokalno-instrumentalne pod kierownictwem pani Emilii Suleckiej również pięknie odśpiewało żeglarską pieśń. „Gdzie ta keja”, „Hiszpańskie dziewczyny”, „Valetta”, „Pieśń o wikingach” to tylko nieliczne z odśpiewanych szant.
W tym roku nie zabrakło pasjonata żeglarstwa – swoją obecnością i ciekawą prezentacją zaszczycił nas tata Mai i Martynki z klasy pierwszej – pan Krzysztof Paradzewski. Sam jest załogantem przepięknego starego drewnianego jachtu ze wspaniałą historią i piękną misją – STS Generała Zaruskiego. Choć jego przygoda z żeglowaniem rozpoczęła się przypadkowo w czasach uczniowskich, pozostała w sercu do dnia dzisiejszego.

Ahoj przygodo!

Red. A.Paszko