Gnomy - sztuka obejrzana przez drugoklasistów

Utworzono dnia 16.11.2015

19 października uczniowie klas drugich obejrzeli w OKSiBP w Cieplewie sztukę teatralna pt. „Gnomy”. Jej bohaterami są dwa gnomy, Jazgot i Wytrzeszcz. Mieszkają na bagnie, a ich głównym zajęciem jest dłubanie w nosie, łapanie much i pożeranie żab. Pewnego dnia bagno wysycha, a bracia wyruszają w świat. W podróży spotykają dobrotliwego Żółwia, nadgorliwego Dyrektora Szkoły dla Rodziców, nadopiekuńczą Wróżkę, a wreszcie flejtuchowatą Księżniczkę uwięzioną przez Smoka.
W "Gnomach" jest sporo dobrych pomysłów reżyserskich i atrakcyjnych układów choreograficznych. Mocną stroną spektaklu są kostiumy i charakteryzacja. Gnomom przyczepiono wielkie, owłosione uszy, Żółw ma gogle, hełm i jutowy wór na plecach. Nadopiekuńcza Wróżka odziana jest w skóry dzikich zwierząt, a ucząca się w szkole Gnomica wygląda jak śpiewaczka z chóru gospel. Niezłe wrażenie robi też olbrzymi Smok.
Dzieciom do gustu przypadł morał - nie zawsze warto być grzecznym!

red. Agnieszka Paszko

Utworzono: 16.11.2015