Szlachetna paczka w Wojanowie

Utworzono dnia 11.12.2018

Przez trzy tygodnie, od 19 listopada do 8 grudnia 2018 r.  w szkole w Wojanowie dzieci, rodzice, nauczyciele przygotowywali paczkę dla pani Helenki. Codziennie pakowaliśmy, układaliśmy, segregowaliśmy, kupowaliśmy. Z dnia, na dzień rzeczy przybywało, aż miło było patrzeć, jak cała społeczność szkolna z wielkim zaangażowaniem włącza się w tą akcję.

I wreszcie nadszedł ten dzień, 9 grudnia 2018 r. zawieźliśmy 30 świątecznych paczek – ogromnych kartonów z przeróżnymi produktami do magazynu Szlachetnej Paczki, który mieścił się w szkole w Warczu. Dostarczyliśmy przesyłkę, a wolontariusze zawieźli do rodziny. Pani Helenka oniemiała z wrażenia, płakała, nie wierzyła, że wszystkie te rzeczy to prezenty właśnie dla niej. W naszych podarunkach było wszystko, o co prosiła, a też o wiele więcej. Ciepłe kurtki, buty, produkty chemiczne i spożywcze, szale, kołdry, koce, swetry i dużo więcej… Sprezentowaliśmy szczęśliwe święta dla „babci Helenki”, jak nazwały tą panią szkolne dzieci. Wzruszenie, radość, przeżycia nie do opisania.

W magazynie, w Warczu dzięki pani Ani i wszystkim wolontariuszom zostaliśmy niesamowicie ciepło przyjęci, czuliśmy się wspaniale, docenieni i wyróżnieni. Otrzymaliśmy słodkie podziękowania i dyplom dla szkoły. Wypiliśmy pyszną kawę w przemiłym towarzystwie i wymieniliśmy się doświadczeniami z innymi darczyńcami. Wszyscy podekscytowani opowiadali jak wyglądał u nich proces kompletowania paczki. Cudownie jest pomagać.

Tegoroczne hasło szlachetnej paczki brzmiało "Lubię Ludzi", po takim weekendzie cudów nie trzeba nic więcej dodawać, po prostu działać….. i spotkać się w następnym roku.

Drodzy Darczyńcy !

komu jak komu, ale Wam nie musimy tłumaczyć, co się stało. W ten weekend działy się cuda. Cuda!  Ale one się nie zdarzyły. To Wy ich dokonaliście.

Dzięki ludziom, którzy w podobny sposób rozumieją i czują, czym jest prawdziwa uważność i otwartość na drugiego człowieka, podczas Wielkiego Finału XVIII edycji SZLACHETNEJ PACZKI mądra pomoc dotarła do tysięcy potrzebujących! To liczby, ale za tymi liczbami stoją historie. Historie dziesiątek tysięcy konkretnych osób – rodziców, którzy mimo przeciwności losu bohatersko walczą o lepszą przyszłość dla swoich dzieci, chorych i niepełnosprawnych, którzy nie poddają się i swoją postawą inspirują innych, samotnych seniorów, o których wszyscy zapomnieli, a oni i tak nie stracili nadziei i wiary w ludzi. Historie, które pomogliście zmienić na dobre.

Dzięki Wam wszyscy oni będą mieli piękne święta.

red. Małgorzata Faliszek

Utworzono: 11.12.2018