„W zdrowym ciele, zdrowy duch”, czyli radość z miejsca na podium

Utworzono dnia 14.12.2018

13 grudnia w Szkole Podstawowej im. Danuty Siedzikówny „Inki” w Wiślinie odbył się I Gminny Turniej zabaw i gier sportowych dla klas I – III. Naszą szkołę reprezentowali przedstawiciele klas młodszych w składzie:

• Pola Kotłowska – klasa I
  • Nikodem Cieślik – klasa I
  • Aleksandra Gawarecka – klasa II
  • Maja Paradzewska –  klasa II
  • Mikołaj Sprada – klasa II
  • Emilia Szudzik – klasa IIIa
  • Maciej Sikorski – IIIa
  • Piotr Braun – IIIb

Zmagania uczniów z sześciu gminnych szkół przyniosły nie mniejsze emocje niż transmisja z Olimpiady sportowej. Nasi uczniowie, choć wystartowali rewelacyjnie w pewnym momencie napotkali na kłopoty. Nie tracąc jednak ducha zagrzewali się do walki. Kiedy więc przyszło im walczyć w dogrywce o trzecie miejsce emocje sięgnęły zeniu. To niesamowite ile energii może drzemać w tak małym człowieku! W konkurencji, która polegała na przeciąganiu lny nie mieli sobie równych. Wśród gwaru i dopingu wywalczyli zasłużone 3 miejsce. Radość z miejsca na podium była niesamowita. Radość z ich sportowej postawy nie mniej wielka. Jak wytrawni sportowcy pocieszali przegranych i gratulowali zwycięzcom. Z dumą wrócili do szkoły.

red. Renata Bławat

Utworzono: 14.12.2018