„Wychowanie przez czytanie” - z książką w świat wartości

Utworzono dnia 21.10.2018

Uczniowie klasy V a biorą udział w programie „Wychowanie przez czytanie – z książką w świat wartości”. Pomysłodawcą projektu jest fundacja „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom”. Celem programu jest wspieranie rozwoju moralnego młodzieży oraz promocja czytelnictwa i wartościowej literatury. Pod opieką nauczyciela uczniowie będą omawiać istotę i skutki stosowania bądź zaniechania poszczególnych wartości moralnych, stworzą też krótkie prezentacje multimedialne przedstawiające wybrane przez siebie wartości. Na pierwszych zajęciach przeanalizowaliśmy wartości pod kątem obecności w nich szacunku, np. sprawdziliśmy, czy można być uczciwym bez szacunku, czy można przyjaźnić się, kochać, być sprawiedliwym, życzliwym, odpowiedzialnym, mądrym w oderwaniu od wartości, jaką jest szacunek.

Zajęcia prowadzone były w oparciu o opowiadanie Katarzyny Ryrych „Szacun i gorzka czekolada” z tomu „Gorzka czekolada i inne opowiadania o ważnych sprawach”.

red. Joanna Zastawna

Utworzono: 21.10.2018