XIII Zlot Bractwa Szkół im. Romualda Traugutta

Utworzono dnia 14.05.2018

Na tegorocznym zlocie, który odbył się w Lublinie, naszą szkołę z dumą reprezentowała delegacja w składzie: Aurelia Groszek z klasy 6, Jeyden Oetken z klasy 6, Klaudia Schurowska z klasy 5, Wiktor Gawarecki z klasy 4b, Kacper Kierul z klasy 4a  oraz nauczyciele: p. Joanna Zastawna i p. Marzena Witek.

Program zlotu jak zwykle miał na celu kultywowanie pamięci o naszym wielkim Patronie. Uczniowie i nauczyciele z lublińskiej szkoły przedstawili wzruszające oratorium poświęcone historii ich miasta. W utworach poetyckich i muzycznych odwoływali się do postaci Romualda Traugutta oraz do jego heroicznej walki o odzyskanie przez Polskę niepodległości. Na scenie Teatru Muzycznego podziwiać mogliśmy chór Kasjopeja, tancerzy, recytatorów oraz zespół muzyczny złożony z nauczycieli. To były niezapomniane przeżycia, lekcja historii, która na zawsze zapadnie w nasze serca.

Po części oficjalnej, uczniowie z ośmiu szkół obecnych na zlocie wzięli udział w ciekawych zabawach i zajęciach integracyjnych.  Gdy dzieci świetnie się bawiły, w szkole obradowała Kapituła Bractwa. Ustalono, że zmienią się zasady organizacji zlotów, a kolejny zlot odbędzie się w Szkole Podstawowej w Żelechowie.

Po kolacji  wybraliśmy się na spacer po Lublinie. Zobaczyliśmy miasteczko studenckie, kolorowe fontanny, parki i katedrę. Gdy dotarliśmy na Stare Miasto zapadł już zmrok. W świetle latarni bajecznie wyglądały stare, lublińskie kamieniczki i Zamek Królewski.

Dziękujemy gospodarzom Zlotu za gościnność i za to , że znów poczuliśmy się wielką trauguttowską rodziną .

red. M. Witek, J. Zastawna

Utworzono: 14.05.2018