XVIII Gminny Konkurs Czytelniczy

Utworzono dnia 18.05.2018

Już po raz osiemnasty zaprosiliśmy do naszej szkoły młodych miłośników czytania z całej gminy. Gośćmi honorowymi naszego konkursu byli: pani wójt Magdalena Kołodziejczak, przewodniczący RR – pan Paweł Harysz, kierownik Mediateki w Straszynie- pani Grażyna Goszczyńska, przedstawicielka Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Pruszczu Gd – pani Bogumiła Jankowska, emerytowana nauczycielka naszej szkoły – pani Maria Kacprzak.

W tym roku nasz konkurs odbywał się pod hasłem - "Warto czytać i poznawać historię Ojczyzny”. W 100-lecie niepodległości uczestnicy konkursu popisywali się znajomością książek opisujących historię naszego kraju. Uczniowie z klas pierwszych i drugich wykazali się doskonałą znajomością legend opowiadających o początkach państwa polskiego oraz jego pierwszych władcach. Pozycje konkursowe dla klas III – VII miały na celu zapoznanie uczniów z ciekawą, choć często trudną i bolesną historią naszej Ojczyzny oraz z długą drogą prowadzącą do odzyskania niepodległości. Celem organizatorów konkursu było poszerzenie wiedzy, którą uczniowie zdobywają na lekcjach historii. Dużym zainteresowaniem cieszyła się wystawa książek historycznych dla dzieci i młodzieży, którą uczestnicy konkursu i goście odwiedzali podczas przerw w zmaganiach konkursowych. Poziom wiedzy młodych czytelników był bardzo wysoki, a prezentacje ustne zadziwiały spontanicznością  i ciekawą formą przekazu. Jury wyłoniło zwycięzców w dwóch kategoriach wiekowych.

Klasy młodsze

• I miejsce- Marta Chmielińska, SP w Łęgowie
  • II miejsce – Oliwia Matysiak, SP w Wiślinie
  • III miejsce – Michał Morgaś, SP w Wiślinie

Jury przyznało także puchar dla szkoły w Straszynie, której uczniowie zajęli najwięcej pierwszych miejsc w obu kategoriach wiekowych oraz puchar za najciekawszą prezentację dla Oliwii Olewnik ze Straszyna.

Przed rozdaniem nagród Mały Teatr z klasy IIa zaprezentował zabawną scenkę pt.: "Reklamówki".

Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy i zapraszamy za rok!

red. M. Witek , J. Zastawna

Utworzono: 18.05.2018