O Szkole

Serdecznie witamy na stronie internetowej Szkoły Podstawowej w Wojanowie. Nasza placówka jest niewielką, kameralną szkołą w uroczym zakątku Wojanowa, otoczona unikalną przyrodą. Społeczność szkolna to około 170 uczniów klas 0-VI. Są to nie tylko uczniowie Wojanowa, ale także innych miejscowości należących do naszego okręgu szkolnego; tj.: Będzieszyna, Świńcza, Rekcina, Jagatowa, Żukczyna, Żuławki i Malentyna.

Nasza szkoła jest otwarta na potrzeby uczniów i oferuje im wysoki poziom wszechstronnego rozwoju. Placówka realizuje swoje cele dydaktyczne i wychowawcze w nawiązaniu do tradycji patrona Romualda Traugutta. W swojej pracy wykorzystuje metody pozwalające uczniowi rozbudzić zainteresowanie otaczającym go światem, uczy samodzielnego poszukiwania wiedzy i przygotowuje do aktywnego życia w społeczeństwie poprzez wyzwalanie twórczej inicjatywy.

Priorytetem Szkoły jest: inspirowanie do twórczego rozwoju uczniów, nauczycieli i rodziców, umacnianie w dziecku wiary w siebie oraz zapewnienie uczniom autentycznego bezpieczeństwa. Nasza Szkoła pozwala odkrywać świat wartości i uwrażliwiać na potrzeby innych. Jest sprzymierzeńcem Rodziców w Ich trudzie wychowywania dziecka.