I miejsce w Międzynarodowym Konkursie Robotyki

Utworzono dnia 23.06.2018

Drużyna z naszej szkoły w składzie: Sebastian Noga i Paweł Myśliński zdobyli I miejsce w Międzynarodowym Konkursie Robotyki RoboRAVE odbywającym się w Szkole Podstawowej w Straszynie w dniach 15-16 czerwca 2018r. Turnieje RoboRAVE rozgrywane są w kilkudziesięciu krajach na całym świecie (m.in. USA, Meksyku, Kolumbii, Nigerii, Japonii, Indiach, Francji, Hiszpanii), a od tego roku również w Polsce. Mottem turnieju jest "Today's Play, Tomorrow's Pay.", a celami: zabawa podczas nauki, dzielenie się i praca zespołowa.

Nasza drużyna startowała w 2 konkurencjach. Zwyciężyła w konkurencji: Jousting (walka rycerska na kopie dwóch robotów), a konkurencji Sumo Bot (wypychanie się robotów poza ring) zajęła 4 miejsce.

Serdecznie gratulujemy!!! Życzymu kolejnych sukcesów.

red. Joanna Słowikowska