Warsztaty pszczelarskie

Utworzono dnia 06.06.2018

Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w ciekawych warsztatach pszczelarskich przeprowadzonych przez założycieli pasieki „Boża iskierka”. „W pszczołach Bożego ducha jest iskierka”, słowa te wypowiedział Sokrates i stały się inspiracją do nazwy pasieki. Usytuowana jest ona w Beskidzie Niskim, w przepięknej krainie pełnej lasów i łąk z dala od wielkich ośrodków przemysłowych, co ma ogromne znaczenie na jakość pozyskiwanych przez pszczoły miodów. Różnorodność roślin, dzikość łąk oraz gęstość lasów powoduje, że pszczoły z tej pasieki już od świtu aż po zachód słońca znoszą dary natury w postaci pyłku i nektaru kwiatów. Praca przy tych fascynujących owadach i wnikliwa obserwacja ich zwyczajów potwierdza słowa Sokratesa, iż „boskie jest w pszczołach ducha tchnienie”. Chęć podzielenia się tajemnicami z życia pszczół i roli jaką odgrywają w otaczającym nas świecie i życiu człowieka skłoniły założycieli do dzielenia się tą wiedzą z innymi. Uczniowie z wielkim zaciekawieniem wsłuchiwali się w opowieści o tych niezwykłych owadach.

red. A.Paszko

Utworzono: 06.06.2018