Szkolna wycieczka klas 4-6

Utworzono dnia 24.06.2023

20 czerwca odbyła się szkolna wycieczka dla uczniów klas 4-6 do Olsztyna i okolic. Wycieczkę planowaliśmy już od początku roku szkolnego, więc z utęsknieniem czekaliśmy, aż nadejdzie ta upragniona chwila. W dniu wyjazdu wszystkim dopisywał wspaniały humor. Roześmianym autobusem wyruszyliśmy o świcie spod szkoły i w kilka chwil przenieśliśmy się do XV wieku, na pola Grunwaldu, gdzie każde drzewo i kamień opowiada historię. Niektórzy z nas tak bardzo poczuli tamten klimat sprzed wieków, że postanowili doświadczyć, jak Jagiełło modlił się przed bitwą leżąc w królewskiej kaplicy. Taką lekcję historii zapamiętamy na zawsze!

W Olsztynie spacerowaliśmy śladami Kopernika: Planetarium, zamek i obserwatorium astronomiczne. Zobaczyliśmy wiele atrakcyjnych miejsc i zabytków. A potem już lody, pamiątki i odpoczynek w cieniu kamieniczek na Starym Mieście.

Do domu wróciliśmy zmęczeni, ale zadowoleni, bogatsi o nowe informacje i doświadczenia.

Utworzono: 24.06.2023