BON APPETIT - czyli co słychać na Kółku Kulinarnym?

Utworzono dnia 11.12.2018

• 0,75 kg mąki tortowej
  • 2 kostki masła
  • 20 dag cukru pudru
  • 5 żółtek
  • 1 olejek waniliowy
  • 2 łyżeczki proszku do pieczenia

Mąkę przesiać, wymieszać z proszkiem do pieczenia, posiekać na stolnicy z masłem. Dodać cukier puder, olejek i żółtka – zagnieść ciasto. Wstawić do lodówki na noc. Wałkować na grubość 1,5cm, wykrawać kształty foremkami. Przełożyć na blaszkę wyłożoną papierem do wypieków, posmarować rozbitym białkiem i posypać kolorowymi koralikami cukrowymi. Piec do złotego koloru ok. 20 min w temperaturze 175 stopni Celsjusza.

BON APPETIT!

red. Agnieszka Paszko