"Czytanie rozwija, czytanie wzbogaca" Wielki Ogólnopolski Maraton Czytelniczy

Utworzono dnia 17.10.2018

Wielki Maraton Czytelniczy "Czytanie rozwija, czytanie wzbogaca" został zainicjowany we wrześniu 2009r. Wszystkie edycje konkursu cieszyły się ogromną popularnością wśród uczniów i nauczycieli.

Celem konkursu jest krzewienie idei czytania książek, propagowanie czytelnictwa jako formy rozwoju osobowości ucznia, poznawanie klasyki literackiej, kształcenie umiejętności czytania ze zrozumieniem, wykorzystywania i refleksyjnego przetwarzania tekstów oraz kształcenie umiejętności rozpoznawania własnych potrzeb czytelniczych i kształtowanie postaw.

W dziesiątej edycji WMC "Czytanie Rozwija, Czytanie Wzbogaca" z naszej szkoły biorą udział: Amelia Pelowska, Marta Truszczyńska, Maria Witkowska, Wiktor Gawarecki, Maja Grabowicz,  Magdalena Matusiak, Olga Kondzielewska, Konrad Kruk, Wiktoria Zdzińska, Wiktor Bieszka.

Na początku każdego miesiąca nauczyciel informuje uczniów biorących udział w maratonie, jaką książkę (spoza listy lektur obowiązkowych) należy przeczytać.

Pod koniec miesiąca uczniowie piszą test konkursowy (składający się z 10 zadań zamkniętych jednokrotnego wyboru i 10 zadań otwartych) sprawdzający znajomość i zrozumienie lektury.

Powodzenia!

Utworzono: 17.10.2018