Dzień Tabliczki Mnożenia

Utworzono dnia 23.11.2023

W piątek 17 listopada, po raz kolejny włączyliśmy się w obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia. Naukę poprzez zabawę lubimy najbardziej. Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia idealnie wpasowuje się w tę koncepcję, a jego celem jest lepsze zrozumienie zasad kierujących się matematyką. W dniach poprzedzających obchody na gazetce szkolnej zostały wywieszone plakaty z wierszykami i hasłami, ułatwiającymi zapamiętanie tabliczki mnożenia, które przygotowali uczniowie klas starszych.

Piątek, był dniem różnorodnych działań. Nawięcej emocji wzbudziły rozgrywki mające na celu wyłonienie Mistrza Tabliczki Mnożenia wsród uczniów klas IV-VI oraz Małego Mistrza wśród uczniów klas trzecich. Tytuł Mistrza Tabliczki Mnożenia wywalczył Szymon Priebe, natomiast Małym Mistrzem został Szymon Terepka.

Poza tym we wszystkich klasach uczniowie mogli sprawdzić swoją wiedzę dotyczącą szybkiego liczenia rozwiązując różne zadania i łamigłówki z zastosowaniem tabliczki mnożenia i logicznego myślenia. „Tabliczkowa wiedza” sprawdzana była, również podczas krótkich egzaminów. Ich główną formą były losy o różnym stopniu trudności. Każdy uczeń, który odpowiedział poprawnie na 5 pytań, otrzymał tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia oraz imienną legitymację. Zajęcia dostarczyły uczniom wielu pozytywnych emocji z wykonanych zadań.

W poniedziałek 20 listopada odbył się apel podsumowujący obchody Dnia Tabliczki Mnożenia w naszej szkole, na którym wręczyliśmy nagrody Mistrzom Tabliczki Mnożenia.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy znajomości tabliczki mnożenia, która przydatna jest nie tylko na lekcjach matematyki, ale także w codziennym życiu. Akcja udowodniła, że w naszej szkole mamy wielu miłośników matematyki.

red. Joanna Słowikowska

Utworzono: 23.11.2023