Jubileusz 75-lecia

Utworzono dnia 24.10.2023

W dniu 27 października 2023r. uroczyście obchodziliśmy jubileusz 75-lecia naszej Szkoły. To wyjątkowe wydarzenie przyniosło ze sobą wiele radości, wzruszeń i wspomnień, które na zawsze pozostaną w naszych sercach.

Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą w Kościele w Wojanowie, której przewodniczyli: ksiądz prałat Stanisław Łada, ksiądz Marek Kapusta – proboszcz parafii w Wojanowie oraz ksiądz Robert Zieliński. Podczas mszy uczestnicy modlili się za wszystkich nauczycieli, uczniów, absolwentów i pracowników szkoły. Następnie goście udali się na teren szkoły, gdzie odbyła się główna część obchodów jubileuszu.

Dyrektor Szkoły pani Małgorzata Sulewska serdecznie przywitała i podziękowała za przybycie wszystkim gościom. Na uroczystość przybyli m.in.:

• Poseł na Sejm RP - pani Magdalena Kołodziejczak,
  • Zastępcy Wójt Gminy Pruszcz Gdański – pan Andrzej Chmielewski oraz pan Daniel Kulkowski,
  • Przewodniczący Rady Gminy Pruszcz Gdański – pan Marek Kowalski,
  • Kierownik Referatu Oświaty i Spraw Społecznych Gminy Pruszcz Gdański – pani Justyna Kiedyk,
  • Wicestarosta Powiatu Gdańskiego – pani Małgorzata Biernacka,
  • Przewodnicząca Komisji Oświaty, Kultury i Sportu Starostwa Powiatu Gdańskiego – pani Joanna Gwizdała,
  • Zastępca Przewodniczącej Komisji Oświaty, Kultury i Sportu Starostwa Powiatu Gdańskiego – pan Jarosław Karnath,
  • Dyrektor Departamentu Europejskiego Funduszu Społecznego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego – pan Marcin Fuchs,
  • Radni Gminy Pruszcz Gdański,
  • Dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji Gminy Pruszcz Gdański – pan Karol Lipski,
  • Oficer Prasowy Komendy Powiatowej Policji w Pruszczu Gdańskim - Mł.asp. Karol Kościuk,
  • Komendant Straży Gminnej Gminy Pruszcz Gdański – pan Tomasz Grabowski,
  • Dyrektorzy Szkół Gminnych i Przedszkoli,
  • Sołtysi z obwodu naszej szkoły,
  • Obecni i emerytowani pracownicy naszej szkoły,
  • Rada Rodziców naszej szkoły,
  • Absolwenci naszej szkoły.

Podczas przemówień przedstawiciele władz lokalnych, absolwenci szkoły, nauczyciele oraz uczniowie, którzy wyrazili swoją wdzięczność za 75 lat edukacji i wspomnień tworzonych w murach tej szkoły.

Część artystyczna zaczęła się od prezentacji multimedialnej, która przedstawiała historię i osiągnięcia naszej szkoły na przestrzeni lat. Następnie chór szkolny wykonał piękny program muzyczny, który zachwycił wszystkich obecnych. Ich wspaniałe głosy napełniły salę muzyką i dodatkowo uświetniły uroczystość. Kolejnym punktem programu był występ szkolnego teatru „MaJo”. Aktorzy szkolnego teatru, jak zwykle nie zawiedli, doskonale odegrali swoje role, dostarczając publiczności niezapomnianych emocji i zabawy. Na zakończenie części artystycznej wystąpili uczniowie klasy 3, którzy zaprezentowali patriotyczny taniec. W ten sposób wyrazili swoją miłość do ojczyzny i dumę z przynależności do Szkoły Podstawowej w Wojanowie.

Absolwenci szkoły wzruszeni chwilą jubileuszu, uczcili to wyjątkowe wydarzenie poprzez odsłonięcie specjalnej tablicy pamiątkowej.

Podczas jubileuszu odbyła się też wystawa prac plastycznych i projektów uczniów, które pokazały ich kreatywność i talent. Wszyscy zostaliśmy zaproszeni do obejrzenia wystawy fotograficznej przedstawiającej historię szkoły od jej założenia do czasów współczesnych.

Ta wyjątkowa uroczystość jubileuszowa była okazją do podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do rozwoju i sukcesów Szkoły Podstawowej w Wojanowie przez ostatnie 75 lat. To również czas, aby spojrzeć w przyszłość i kontynuować misję edukacyjną, rozwijając wartości i kompetencje młodego pokolenia.

Jubileusz Szkoły Podstawowej w Wojanowie był wyjątkowym wydarzeniem, które przypomniało nam, jak ważna jest rola edukacji w naszym społeczeństwie. Życzymy naszej szkole dalszych sukcesów i inspirujących lat nauki i rozwoju.

red. Joanna Słowikowska

Utworzono: 15.11.2023