Uczniowie klasy 3a poznają zawód kierowcy

Utworzono dnia 31.01.2017

O zawodzie kierowcy samochodu ciężarowego bardzo ciekawie opowiadał uczniom klasy 3a pan Roman Pałacha. Wyjaśnił dzieciom, że kierowca transportuje towar w określone miejsce w wyznaczonym czasie. Powinien przy tym stosować się do zasad, dzięki którym nie narazi na niebezpieczeństwo ładunku, siebie ani innych uczestników ruchu drogowego. Do jego obowiązków należy również dbanie o dobry stan techniczny pojazdu. Kierowcy ciężkich samochodów np. popularnych TIR-ów spędzają w trasie kilka, a nawet kilkanaście dni. Kabina samochodowa jest ich drugim domem. W niej śpią, wypoczywają, jedzą. Konieczność życia w samochodzie to największy minus tego typu pracy. Praca kierowcy to ciężkie fizycznie zajęcie.
Serdecznie dziękujemy panu Romanowi i jego rodzinie za poświęcony czas, zaangażowanie i aktywny udział w życiu szkoły!

red. Agnieszka Paszko

Utworzono: 31.01.2017