Jestem wyjątkowa – Zofia Andrearczyk

Utworzono dnia 16.01.2018

Z początkiem stycznia Zosia Andrearczyk zaprezentowała się swoim kolegom i koleżankom z klasy pierwszej. Dziewczynka lubi zwierzęta -  ma dwie świnki morskie: Różę i Piratkę, rybki, jednak jej największym marzeniem jest posiadanie psa. Jej ulubione książki to serie reportaży małej reporterki Neli. Świnka Peppa to ulubiona postać filmowa, obok dinozaurów z Parku Jurajskiego. Zosia uwielbia projektować ubrania – potrafi szyć na maszynie. Z potraw preferuje zupy i lody.
Z wizytą do naszej klasy przyszli rodzice Zosi – pani Paulina i pan Tomasz. Ponieważ mama naszej bohaterki jest lekarzem, postanowiła przybliżyć dzieciom tajniki swojego zawodu. Dzieci uczyły się zakładać wenflony, podawać leki oraz kroplówki przez wkłucie. W rolę pacjentów wcieliły się bardzo cierpliwe misie przytulanki. Wszyscy podeszli do zadania z wielkim entuzjazmem. Okazało się, że zastrzyki nie muszą być aż takie straszne.
Za pokonanie lęku przez igłami i strzykawkami, pomysłowość i poświęcony czas, serdecznie dziękujemy Państwu Andrearczyk.

red. Agnieszka Paszko

Utworzono: 16.01.2018