Jestem Wyjątkowy – Mikołaj Sprada

Utworzono dnia 28.02.2018

Mikołaj ma siedem lat i mieszka w Jagatowie. Chłopiec ma wiele różnych zainteresowań – jazda na rowerze, łyżworolkach, wspinaczka na ściance, jazda na nartach. Mikołaj kocha zwierzęta, dlatego w przyszłości chciałby zostać weterynarzem. Jest koneserem spaghetti bolognese oraz oliwek. Już niebawem zostanie starszym bratem, z czego jest bardzo dumny.
Podczas swojego tygodnia chłopiec zaprosił do klasy tatę , który pracuje w Morskiej Służbie Poszukiwania i Ratownictwa. Pan Szymon przybliżył pierwszakom na czym polega taka praca. Tata Mikołaja pomaga ratować ludzi, którzy są w niebezpieczeństwie na morzu. Dzięki prezentacjom, filmom i zdjęciom dzieci mogły przekonać się, że morze bywa niebezpieczne i trzeba nie lada odwagi, by w sztormowych warunkach ratować ludzi. Po projekcji i pogadance, pierwszaki udały się wraz z panem Szymonem na boisko szkolne, by móc obejrzeć w bezpiecznej odległości sposób odpalania pochodni ręcznej. Te zajęcia na długo pozostaną w pamięci dzieci.

red. Agnieszka Paszko

Utworzono: 28.02.2018